Jazda na rolkach może być sposobem na odchudzanie się

W procesie zrzucania zbędnych kilogramów poza odpowiednią dietą oraz piciu odpowiedniej ilości wody należy również pamiętać o niezbędnym wysiłku fizycznym. Aktywność fizyczna przynosi korzystne efekty w postaci pięknego ciała, ale również powoduje lepsze samopoczucie za sprawą dużej dawki endorfin.
Każdy ma swoje ulubione treningi i formy aktywności fizycznej. Bardzo dobre działanie na wygląd każdej sylwetki ma jazda na rolkach. Ta aktywność uwielbiana przez dzieci może również być świetnym sposobem na zdrowe spędzanie czasu i trening odchudzający dla osób dorosłych. Dodatkowym atutem jazdy na rolkach jest to, że można podejmować tę formę aktywności przez prawie cały rok. W przypadku pory zimowej i jesiennej a także nieodpowiedniej pogody warto spróbować swoich sił w jeździe na wrotkach. Jest to podobna aktywność do jazdy na rolkach a dodatkowo w wielu miejscowościach istnieją miejsca w których możesz to robić w zadaszonym pomieszczeniu.

Korzyści płynące z jazdy na rolkach

Podczas godzinnej jazdy na rolkach możesz spalić nawet 800 kcal. Dodatkowo jazda na rolkach jest bezpieczna dla osób mających problemy ze stawami ponieważ ich nie obciąża, a ruchy wykonywane podczas tej aktywności są płynne. Jazda na rolkach angażuje partie ciała, które zazwyczaj są problematyczne jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. Są to uda, pośladki, plecy, brzuch oraz ręce. Dzięki jeździe na rolkach osiągniesz dużo pozytywnych efektów w postaci smukłych nóg, uniesionej pupy, oraz pozbędziesz się znienawidzonego przez wiele kobiet cellulitu w obszarze ud. Dzięki napinaniu mięśni dla utrzymania równowagi podczas jazdy, twój brzuch stanie się płaski a także nabierze jędrności. Dzięki tej formie aktywności fizycznej ćwiczyć również swoją równowagę oraz wyprostowaną plecy, czyli wyrobisz sobie nawyk utrzymywania ich w prawidłowej postawie również poza treningami.
Rolki są również świetną formą zastąpienia podróży publicznymi środkami transportu oraz samochodem. Na spotkanie czy do pracy możesz więc czasami dotrzeć na rolkach. Dzięki temu unikniesz tłoku w komunikacji publicznej oraz korków podczas jazdy samochodem a dodatkowo wykonasz trening odchudzający. Jazda na rolkach działa również korzystnie na przemianę materii co jest bardzo ważne w procesie odchudzania i prowadzi prosto do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Ćwiczenia na rolkach oraz odpowiedni sprzęt

Poza tradycyjną formą jazdy na rolkach, jeśli jesteś już na odpowiednim poziomie umiejętności jazdy, możesz również spróbować wykonywać ćwiczenia na rolkach. Oto propozycje ćwiczeń:

  • odpychanie się jedną nogą – wówczas na konkretnej nodze spoczywa ciężar ciała dzięki czemu ją ćwiczysz.
  • przysiady – podczas wykonywania tego ćwiczenia pamiętaj, aby trochę zwolnić i nie zrobić sobie krzywdy. Podczas jazdy wykonaj przysiad, wytrzymaj chwile w tej pozycji a następnie powróć do pozycji wyjściowej.

Decydując się na rozpoczęcie takiej formy aktywności pamiętaj o bezpieczeństwie oraz komforcie. Zapewnij sobie odpowiednie ochraniacze do jazdy na rolkach oraz oczywiście odpowiednie rolki. Najlepsze będą rolki rekreacyjne albo rolki przeznaczone specjalnie do fitnessu. Rolki powinny być dobrej jakości, wytrzymałe, zapewniające prawidłową pozycję stopy oraz odpowiednią wentylację.

Zakończenie

Jazda na rolkach to nie tylko świetna zabawa i okazja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, ale również bardzo dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ta forma aktywności fizycznej kształtuje całe ciało, pomaga w pozbyciu się cellulitu w obszarze ud a także wzmacnia równowagę. Odpowiednie rolki i sprzęt zabezpieczający pozwolą ci na spalenie zbędnych kalorii a przy okazji mile spędzenie czasu bez obciążania stawów.