Jak poprawić wygląd biustu poprzez ćwiczenia?

Biust to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecej urody. Jędrny i odpowiednio uniesiony potrafi dodać kobiecie pewności siebie. Często jednak taki biust nie jest nam dany a trzeba o niego trochę powalczyć. Wygląd biustu można znacznie poprawić poprzez regularne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, nie trzeba do tego drogich zabiegów.

Ćwiczenia na piękny biust

Aby biust pięknie się prezentował powinien być jędrny. Taki efekt można uzyskać dzięki trzem prostym ćwiczeniom. Aby uzyskać pożądane efekty wykonuj je trzy razy w tygodniu a już po około trzech tygodniach zauważysz znaczącą poprawę jędrności biustu. Oto ćwiczenia na ujędrnienie biustu:

  1. W pozycji stojącej złącz wewnętrzne strony dłoni na wysokości biustu palcami do uniesionymi do góry, łokcie powinny być uniesione na boki. Następnie dociśnij dłonie i wytrzymaj w tej pozycji 15 sekund a następnie rozluźnij nacisk. To ćwiczenie wykonaj 20 razy.
  2. W pozycji stojącej oprzyj dłonie na biodrach tak jak przy krążeniu bioder. Powoli i płynnie wypchnij klatkę piersiową do przodu, nie odrywając dłoni od bioder a jednocześnie ściągając ramiona do tyłu. Utrzymaj pozycję przed 5 sekund a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 20 razy.
  3. Damskie pompki działają nie tylko świetnie na ramiona, ale również na jędrność biustu. Przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki, a następnie ugnij nogi w kolanach. Podpierając się na kolanach i dłoniach zrób pompkę. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
    Kolejnym rodzajem ćwiczeń na osiągnięcie pięknych piersi są ćwiczenia unoszące biust. Najprostszym sposobem jest ćwiczenie tej części ciała za pomocą specjalnych maszyn na siłowni.

Jednak w domu możesz również wykonać efektywny trening. Oto propozycje tego rodzaju ćwiczeń:

  1. Połóż się na plecach i chwyć w dłonie hantle albo butelki z wodą. Z wdechem opuść ręce na zewnątrz do momentu odczucia rozciągania w klatce piersiowej. Następnie wróć do pozycji wyjściowej wydychając jedocześnie powietrze. Powtórz to ćwiczenie 15 razy.
  2. Połóż się na plecach i ponownie chwyć hantle albo butelki z wodą w dłonie. Następnie przenieś złączone w hantle za głowę. Kiedy ramiona będą na poziomie uszu powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie 15 razy.

Inne sposoby na piękny biust

Poza powyższymi ćwiczeniami możesz również spróbować innych sposobów na poprawę wyglądu biustu jak na przykład masaż piersi kostkami lodu. Lód poprawia jędrność skóry i daje efekt jej odmłodzenia. Pamiętaj również o odpowiedniej postawie, czyli wyprostowanych plecach i piersi do przodu. Poza treningami w domu włącz do swojego planu treningowego również basen. Pływanie świetnie wpływa na jędrność i kształt piersi. Do osiągnięcia pięknego biustu jest również konieczne wypijanie odpowiedniej ilości wody dziennie. Powinno to być ok 8 szklanek dziennie. Bardzo ważne jest również stosowanie odpowiedniego kremu lub balsamu na tę okolicę ciała. Najlepsze do pielęgnacji piersi są naturalne kosmetyki, ponieważ skóra na piersiach jest delikatna i łatwo ją podrażnić.

Zakończenie

Każda kobieta ma więc szansę na poprawę wyglądu swoich piersi bez wydawania dużej ilości pieniędzy a także bez konieczności spędzania godzin na siłowni. Pożądany efekt można osiągnąć przed odpowiednie ćwiczenia, spożywanie odpowiedniej ilości wody oraz nawilżanie skóry piersi odpowiednimi, naturalnymi i delikatnymi kosmetykami. W walce o piękny biust pomocne okazują się również masaże, szczególnie te z wykorzystaniem kostek lodu. Dzięki powyższym propozycjom masz szansę na spełnienie marzeń o pięknym, jędrnym i uniesionym biuście. Pierwsze efekty stosowania powyższych zaleceń oraz ćwiczeń zauważysz już po trzech tygodniach regularnego stosowania.