Ile kilogramów miesięcznie można zdrowo stracić?

Każdy proces odchudzania wygląda inaczej. Tempo zrzucania zbędnych kilogramów zależy od kilku czynników takich jak rodzaj stosowanej diety odchudzającej, rodzaj i intensywność wykonywanych ćwiczeń, wyjściowa ilość kilogramów oraz indywidualne cechy i predyspozycje osoby odchudzającej się. Podejmując wysiłek dążenia do upragnionej sylwetki należy pamiętać o swoim zdrowiu i podjąć proces odchudzania z głową aby sobie nie zaszkodzić.

Czym grozi zbyt szybkie tracenie kilogramów oraz jak temu zapobiec

Osoby które zmieniają swój styl życia poprzez stosowanie diety odchudzającej i regularny wysiłek fizyczny bardzo często pragną zobaczyć rezultaty swoich działań w krótkim czasie. Niestety w zależności od ilości zbędnych kilogramów proces odchudzania może trwać dłużej niż tego oczekujesz. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wytrwale dążyć do wyznaczonego celu. Warto pamiętać, że zbyt drastyczne diety oraz diety cud najczęściej powodują więcej szkody niż pożytku. Oczywiście efekty takich diet można zauważyć dosyć szybko, ale trzeba pamiętać o tym że zbyt restrykcyjna i nagła zmiana może spowodować efekt jojo, a już na pewno nie jest to korzystne dla zdrowia. Aby utrata wagi była bezpieczna dla organizmu należy odchudzać się z głową. Bezpieczna ilość utraconych kilogramów w ciągu tygodnia to od pół do jednego kilograma. Takie tempo nie zagraża zdrowiu a przy odrobinie samodyscypliny efekty będą zadowalające i przede wszystkim zmniejsza się ryzyko niechcianego efektu jojo. Prawidłowa dieta odchudzająca to taka, która polega na zmniejszeniu ilości spożywanych kalorii jednak nie może być ich również za mało. Przygotowując posiłki pamiętaj aby dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych witamin i składników odżywczych, które pomagają w drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki. Pamiętaj również o spożywaniu odpowiedniej ilości wody, czyli 8 szklanek dziennie a jeśli ćwiczyć ilość ta będzie jeszcze większa. Poza odpowiednią dietą odchudzającą i spożywaniu odpowiedniej ilości wody pamiętaj również o wysiłku fizycznym. Jest to niezbędny element prowadzący do uzyskania zamierzonego efektu.

Efekty takich działań to utracanie każdego miesiąca około czterech albo pięciu kilogramów. Być może uważasz, że to bardzo wolne tempo i masz większe oczekiwania. Jednak zdrowy proces odchudzania powinien przebiegać właśnie w takim tempie. Dzięki temu twój organizm nie będzie gromadził tłuszczu na „ciężkie czasy” zbyt dużego deficytu kalorycznego a efekt jojo nie zrujnuje twoich wysiłków. Pamiętaj o spożywaniu owoców i warzyw, kasz, ryżów oraz makaronów pełnowartościowych oraz herbat ziołowych, które są bardzo pomocne w oczyszczaniu organizmu.

Pierwsze efekty podjętych działań odchudzających są zazwyczaj najbardziej spektakularne i zadowalające. Z biegiem czasu waga możne stanąć w miejscu. Często się tak dzieje, ale nie musisz się tym przejmować ponieważ można temu zaradzić poprzez zmianę diety i podejmowanie aktywności fizycznej, która wymaga od ciebie więcej wysiłku. Jeśli sam nie dajesz sobie rady z ustaleniem jadłospisu warto zasięgnąć porady dietetyka, który na pewno ułoży idealną dietę dopasowaną do twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli boisz się, że nie znajdziesz czasu na przygotowanie posiłków możesz przejrzeć oferty cateringu w twojej okolicy. Do wszystkiego jednak można się przyzwyczaić i najczęściej wystarczy po prostu przygotować sobie plan działania aby znaleźć czas na przyrządzanie posiłków oraz aktywność fizyczną.

Zakończenie

Proces odchudzania jest zazwyczaj dla większości ludzi trudnym czasem. Trzeba podjąć wysiłek i zmienić swoje przyzwyczajenia, ale na pewno warto to zrobić. Wytrwałość i samodyscyplina pozwolą na osiągnięcie założonych rezultatów jednak trzeba to robić tak, aby nie zaszkodzić sobie i nie zafundować problemów ze zdrowiem. Proces odchudzania wymaga od nas cierpliwości, ale warto czekać na efekty podejmowanych działań.