Dzięki tym napojom szybko zrzucisz zbędne kilogramy!

Zwykle na diecie bardzo uważa się na to, co się je. Zero słodyczy, zero niepotrzebnych tłuszczów, ograniczenie napojów gazowanych oraz zbędnego cukru. Mimo to, często efekty takiego odchudzania są nikłe albo wręcz zerowe. Powodem tego, może być zapomnienie o kwestii odpowiednich napojów podczas diety. Jak się okazuje, to co pijemy podczas diety, a także ile tego pijemy może mieć kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, oraz efektów odchudzania?
Dzięki jakim napojom szybko zrzucisz zbędne kilogramy? Jakie napoje są pomoce przy odchudzaniu? Oraz ile ich pić by zobaczyć efekty?

Woda

Na tym zestawieniu nie mogło zabraknąć klasycznej wody. Czysta woda – czy to filtrowana z kranu, albo butelkowana gazowana lub niegazowana – to najzdrowszy napój podczas diety. Picie dwóch litrów wody dziennie jest najczęściej rekomendowaną ilością.
Dzięki wodzie pozbywamy się z organizmu toksyn i innych substancji, których nie chcemy w organizmie. Dodatkowo pobudzamy tym nasze trawienie, wpływamy na lepsze nawilżenie naszej skóry i lepszą pracę naszego organizmu. Picie dużej ilości wody może również pomóc nam w zmniejszeniu porcji jedzenia, bez uczucia głodu – oczywiście rozważne.
Poczucie głodu, które czasem odczuwamy i przez nie podjadamy to też często mylone przez nas uczucie pragnienia. Wypicie szklanki wody zamiast sięgnięcie po batonika może być więc lepszym, zdrowszym i bardziej pomocnym przy diecie.

Herbata

Herbata, mimo że jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, znanym już od starożytności, to często niedoceniany napój. Okazuje się jednak, że zwykła gorzka herbata może nam pomóc w zrzuceniu kilku kilogramów. Po pierwsze brak cukru w herbacie zmniejsza jej kaloryczność, a po drugie czarna, zwykła herbata może mieć dobry wpływ na nasz układ trawienny.
Jednak jeśli chcemy wyraźniej sobie pomóc, możemy sięgnąć po zieloną herbatę – łagodny napój, który również przyspiesza nasze trawienie.
Dobrym pomysłem może być również czerwona herbata, która przyspiesza trawienie tłuszczu. Jest jednak specyficzna i mocna w smaku, przez co większość częściej wybiera łagodną, zieloną herbatę.
Oczywiście, wszystkie te trzy herbaty najlepiej pić bez cukru, a jeśli nie możemy się do tego od razu przekonać lepiej dodać trochę miodu lub mniejszą ilość brązowego cukru.
Picie od 3 do 4 herbat w ciągu dnia, po każdym posiłku, jest wskazane by zauważyć pierwsze efekty.

Czarna kawa

Czarna kawa, bez cukru czy mleka, ma właściwości, które mogą przyspieszyć nasz metabolizm. Tu jednak należy uważać na kilka czynników. Po pierwsze czarna kawa zawiera kofeinę. Z tego względu osoby chore na serce i nadciśnienie powinny uważać z ilością picia kawy. Najlepiej ograniczyć ją do jednej kawy dziennie, ewentualnie dwóch – jednej rano i jednej po południu.
Po drugie – są badania, które mówią, że gorzka, czarna kawa może wypłukiwać magnez z organizmu. Oznacza to, że nasz organizm może zacząć źle reagować na dużą ilość takiej kawy – problemy ze snem, skurcze mięśni w postaci drżenia najczęściej rąk.
Dlatego czarna kawa bez cukru powinna być zamiennikiem kawy słodzonej, dodatkiem do pitych codziennie napojów. W taki sposób uzyska się najlepsze efekty.

Mięta

Napar z mięty, czy mięta dodana do czystej wody, jest bardzo dobrym pomysłem podczas diety.
Przy zwykłej wodzie nadaje jej bowiem orzeźwiającego smaku, który dla wielu może mieć duże znaczenie.
Zaparzona mięta za to, może bardzo dobrze pobudzić nasze trawienie. Pomoże to również na problemy z niestrawnością po zjedzeniu na przykład ciężkiego posiłku, np. zawierającego grzyby. Wypicie około dwóch szklanek to jak najbardziej optymalna ilość dzienna.