Smaczna i zdrowa dieta redukcyjna. Jak pozbyć się zbędnych kilogramów, jedząc również owoce i pijąc świeżo wyciśnięte soki?

Dieta redukcyjna, jest jedną z tych diety, która pozwala wyrobić zdrowe nawyki. Stosując dietę redukcyjną, osoba odchudzająca się, musi zjadać regularne posiłki, których wartość energetyczna, obniżona jest o 500-1000 kcal. Taka dieta, jest zdrowa, umożliwia jedzenie produktów, które lubimy, oraz mamy pod dostatkiem.
W przypadku urozmaicenia diety, można między posiłkami, pozwolić sobie na smaczną, oraz szybką przekąskę. Zdrową alternatywą przekąsek na diecie redukcyjnej, są soki. Jakie soki są najlepsze? Czy wybrać soki warzywne, czy jednak owocowe?
Oto odpowiedź na pytanie, które zadaje sobie każdy miłośnik soków.

Jakie soki są odpowiednie dla osób, odchudzających się dietą redukcyjną?

Choć warzyw i owoców niskokalorycznych nie brakuje, stosując dietę redukcyjną, najlepiej sięgnąć po zdrowe, sezonowe owoce, które doskonale nadają się do przygotowania smacznego soku. Świeżo wyciskane soki, bogate są w błonnik, przyspieszający trawienie, antyoksydanty oraz witaminy, które skutecznie uzupełniają niedobory w organizmie. Nie każde jednak owoce, są odpowiednie. Dlaczego? Ze względu na ich kaloryczność, dlatego przed przygotowaniem sobie smacznej przekąski upewnij się, że dany owoc jest wskazany w diecie redukcyjnej.

Z jakich owoców przygotować smaczne soki na diecie redukcyjnej? Dozwolone oraz zabronione owoce w diecie.

Jeśli chcesz przygotować zdrowy sok owocowy, sięgnij po arbuz, grejpfrut, maliny, melony, porzeczki, poziomki, truskawki oraz jabłka. Owoce te, są niskokaloryczne, w większości składają się z wody, dzięki czemu, stanowią smaczną, jednak niskokaloryczną przekąskę, uzupełniającą witaminy oraz minerały.
Jeśli jesteś jednak zwolennikiem takich owoców jak banany, wiśnie, czereśnie, winogron, morele czy brzoskwinie, na czas diety redukcyjnej, najlepiej ograniczyć, lub całkowicie zrezygnować z ich jedzenia. Są to owoce kaloryczne, które nie ułatwiają odchudzania.
Nie jest jednak powiedziane, że koniecznie należy je zaprzestać spożywać. Jeśli lubimy dany owoc, można się na niego skusić, jednak w mniejszej ilości.

Kiedy można spożywać soki owocowe?

Owoce, jak i soki z nich przygotowane, są nie tylko bombą witaminową, ale również kaloryczną, dlatego należy przestrzegać pory dnia, kiedy można bezpiecznie je zjeść. najlepiej owoce jeść rano, jako na przykład drugie śniadanie, lub tuż przed treningiem, kiedy szybko spalimy spożyte kalorie.
Koniecznie unikaj jedzenia owoców, oraz picia soków wieczorem. Podczas snu, organizm człowieka, wolniej trawi spożyty pokarm. Zjedzenie wysokokalorycznych posiłków, wiąże się z odkładaniem tłuszczu i cukru, przez co zamiast zgubić, to przybierzemy dodatkowe kilogramy.
Właściwe stosowanie diety redukcyjnej, umożliwia szybkie spalenie dużej ilości kalorii. Aby zrzucić 1 kg, należy spalić 7000 kcal., co nie jest trudnym zadaniem, gdy wybierzemy posiłki niskokaloryczne.
Stosowanie diety redukcyjnej, ma również korzystny wpływ na samopoczucie psychiczne, oraz fizyczne. Umożliwia nabycie dobrych nawyków żywieniowych, dzięki czemu, osoba odchudzająca, będzie zwracać szczególną uwagę na produkty, które spożywa. Takie rozwiązanie, nie tylko pozwoli zrzucić zbędne kilogramy, ale również zapobiegnie przybieraniu nowych. Warto zatem skorzystać z bezpiecznej, zdrowej oraz smacznej diety, która pozwoli osiągnąć zamierzony cel, w dość szybkim czasie.
Stosując dietę redukcyjną, należy pamiętać o wodzie, oraz regularnych ćwiczeniach. Aby dieta przyniosła zamierzony efekt, należy wypić minimum 2 litry wody dziennie.