Sposób na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Z nadmiarem tłuszczu na brzuchu zmaga się ogromna część społeczeństwa, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wiele osób ma kompleksy związane ze swoim ciałem, a najczęściej z okolicami brzucha, która najbardziej narażona jest na nagromadzanie tkanki tłuszczowej. U kobiet często jest wynikiem przebytej ciąży, a także prowadzeniem niezdrowego trybu życia. Prawidłowo zbilansowana dieta, to połowa sukcesu w walce z utratą tłuszczu z brzucha. Należy pamiętać, że powinniśmy zmienić swoje żywienie na zdrowsze i lepsze.

Spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Aby prawidłowo i skutecznie spalić tkankę tłuszczową należy wprowadzić racjonalną redukcję. Stopień i zakres spalania tkanki jest zależny indywidualnie od każdego z nas. Wykonując tysiąc brzuszków nie jesteśmy w stanie pozbyć się niechcianego „brzuszka”, tylko wzmocnimy jego mięśnie, które i tak będą ukryte pod warstwą tłuszczu. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu wymarzonej sylwetki powinniśmy połączyć ze sobą dwa czynniki: dietę redukcyjną wraz z odpowiednim planem treningowym.

 

W jadłospisie nie powinno zabraknąć wszystkich makroskładników – węglowodanów złożonych dostarczy ryż, pełnoziarnisty makaron, kasze płatki owsiane; chudego białka – ryby, jajka, drób; a zdrowych tłuszczów – oliwa z oliwek, olej rzepakowy, orzechy czy awokado. Planowanie posiłków z wyprzedzeniem w ciągu dnia pomoże uregulować i przyspieszyć procesy przemiany materii. Na redukcję tkanki tłuszczowej duży wpływ ma również wykonywanie aktywności fizycznej, zwłaszcza ćwiczeń o wysokiej intensywności na przemian z krótką przerwą na odpoczynek. Pamiętajmy, żeby trening był dostosowany do naszych możliwości. Na redukcję wagi świetnie wpływają również ćwiczenia cardio, które możemy wykonywać zarówno na siłowni, na dworze czy w domu. Bardzo ważna jest również regeneracja naszego organizmu.

 

Brak snu lub jego niewystarczająca ilość czy zła jakość prowadzi do zmiany rytmu dobowego, co skutkuje zaburzeniami pracy hormonów. Organizm, nie jest wtedy w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości hormonu wzrostu, który pobudza wzrost mięśni, kości, a także chrząstek stawowych. Dodatkowo zaburzona ilość snu prowadzi do podwyższenia poziomu hormonu stresu, które daje sygnał do magazynowania tłuszczu. Wysoki poziom kortyzolu sprawia, że jesteśmy zdenerwowani i pobudzeni. Próbując spalić tkankę tłuszczową z brzucha, nie wolno nam również zapomnieć o najważniejszym posiłku w ciągu dnia – śniadaniu, które dodaje nam mnóstwo energii na cały dzień. Ważna jest także kolacja, która powinna być bogata w białko. Jest ono bardzo łatwo przyswajane przez nasze organizmy.

Podsumowanie

Aby spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha przebiegało sprawnie, należy stosować się do kilku podstawowych wskazówek. Powinniśmy wypijać codziennie minimum 2l mineralnej, niegazowanej wody, która poprawi nasze trawienie, a także wspomoże w walce z uporczywym cellulitem. Jedzmy także dużo warzyw, które są lekkostrawne, niskokaloryczne i zawierają dużo cennych i wartościowych składników odżywczych dla utrzymania zdrowia. Możemy również sięgnąć po zieloną herbatę, która pobudza układ moczowy, co z kolei przyczynia się do szybszego wydalania toksyn z naszego ciała, a także przyspiesza przemianę materii. Nie rezygnujmy z regularnych treningów, które wzmocnią mięśnie i wspomogą pracę serca. Ważne jest także niepodjadanie pomiędzy posiłkami. Trzymajmy się dokładnie ustalonego jadłospisu, co zagwarantuje oczekiwane rezultaty.