Napoje na diecie – co pić podczas diety

Prawidłowe odżywianie człowieka

Celem prawidłowego odżywiania zdrowego człowieka powinno być spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów, które zapewnią równowagę metaboliczną. Zazwyczaj żywienie dostosowane jest do wieku, płci, zapotrzebowania energetycznego, stanu zdrowia czy klimatu, w którym żyjemy. W czasie diety nie tylko ważna jest systematyczność, ale również dobór produktów – zwłaszcza napojów, które powinniśmy regularnie przyjmować.

Co pić podczas diety

Wypijanie odpowiedniej ilości płynów jest bardzo istotne dla stanu naszego zdrowia. Szczególnego znaczenia nabiera zwłaszcza podczas stosowania diety, gdyż prawidłowe nawodnienie organizmu warunkuje optymalny spadek wagi, a także pomaga oczyścić ciało z nagromadzonych wcześniej toksyn. Wszyscy wiemy, że niektóre napoje zwiększają ryzyko wystąpienia chorób. W Szczególności należą do nich alkohol, ale również słodkie napoje, które sprzyjają cukrzycy i tyciu. Decydując się na odchudzanie, musimy mieć pełną świadomość, które z produktów warto spożywać w danym czasie.

 

Wszyscy wiemy, że alkohol należy do bardzo kalorycznych płynów, dlatego tak ważne jest wyeliminowanie go z naszej diety. Warto również przeanalizować swój plan żywienia pod kątem innych, kalorycznych napojów. Kupując produkty w sklepie, zawsze zwracajmy uwagę na etykietę i wybierajmy rzeczy z niewielkim, a najlepiej bez dodatku cukru i kalorii. Istotna jest ilość spożywanych płynów, mianowicie powinniśmy wypijać 1,5-2l napojów dziennie. Najbardziej zalecaną podczas diety do picia jest woda, która jest niezbędna do życia i to właśnie jej powinniśmy wypijać najwięcej. Jest niezbędna do wszelkich procesów, zachodzących w ludzkich organizmach. Nie tylko idealnie gasi pragnienie, ale również potrafi zmniejszyć uczucie głodu. Woda wspomaga także oczyszczanie naszego organizmu. Ważny jest jej wybór. Starajmy się kupować źródlaną lub mineralną, a także niegazowaną wodę, ponieważ woda gazowana wzmaga apetyt, a także może przyczynić się do wzdęć. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować ze smakowych płynów, zawierających w swoim składzie cukier, sztuczne aromaty, barwniki czy konserwanty. Swoją dietę możemy wzbogacać również w różnego rodzaju soki. Dobrej jakości z pewnością będą te przygotowywane przez nas w domu ze świeżych owoców. Dzięki naturalnym produktom dostarczymy do organizmu wielu witamin.

 

Do swojego jadłospisu warto także wprowadzić soki z warzyw, które posiadają znacznie mniej kalorii od poprzedników. Idealnym przykładem jest sok z ogórka, limonki i pietruszki, który nie tylko nawadnia organizm, ale również dostarcza solidnej porcji witaminy C oraz magnezu. Będąc na diecie powinniśmy również pomyśleć o ograniczeniu ilości spożywanej kawy, która w nadmiarze przyczynia się do wypłukiwania wapnia i magnezu z organizmu, a także powoduje zmęczenie i osłabienie koncentracji. Jeśli chodzi o herbaty, to zaleca się picie herbat ziołowych i owocowych. Zielona, pobudza organizm i niezwykle skutecznie oczyszcza go z toksyn. Herbata czerwona wspomaga spalanie tłuszczu, ułatwia trawienie, a także obniża poziom cholesterolu. Ciekawym urozmaiceniem jadłospisu diety są również koktajle, na przykład koktajl z kurkumą i pieprzem kajeńskim, przyspiesza metabolizm, a do tego posiada silne antyoksydanty i łagodzi stany zapalne. Pomoże również w regeneracji stawów i wzmocni odporność organizmu.

Podsumowanie

Podsumowując, w trakcie przyjmowania diety istotne jest uzupełnianie jej w odpowiednie płyny. Pijmy dużą ilość wody, zdrowych i smacznych herbat, a także ciekawe połączenia owoców i warzyw w zdrowych sokach czy koktajlach.