Najczęstsze wymówki podczas odchudzania

Proces odchudzania jest niestety trudnym czasem i wymaga dużej dawki samodyscypliny, wytrwałości a także cierpliwości. Niezależnie od tego czy chcesz pozbyć się tylko kilku, czy aż kilkunastu albo kilkudziesięciu kilogramów w twojej głowie pewnie pojawiały się czasami myśli na temat tego, że to nieodpowiedni czas na podjęcie się tego długotrwałego wyzwania. Odchudzanie wymaga od nas zmiany trybu życia, czasami jest to zmiana bardzo duża i restrykcyjna. Każdy ma swoje sposoby, aby przeciągnąć w czasie przejście na dietę i podjąć się odchudzania. Jest jednak kilka wymówek, które ludzie stosują najczęściej aby jeszcze chociaż przez chwilę uniknąć rozpoczęcia tej wielkiej zmiany w swoim życiu jaką jest odchudzanie.

Najpopularniejsze wymówki

Oto lista najpopularniejszych wymówek, które wiele z nas zna i stosuje:

  1. Brak czasu na ćwiczenia – chyba jedna z najbardziej znanych wymówek. Prawda jest taka, że w większości sytuacji da się znaleźć czas na ćwiczenia i zadbanie o swoją sylwetkę. Niezależnie od tego czy masz dużo pracy albo dzieci na wychowaniu zawsze znajdzie się czas na trening kilka razy w tygodniu. Wystarczy odrobina chęci i umiejętność dobrej organizacji czasu.
  2. Przygotowanie posiłków jest czasochłonne i trudne – oczywiście potrzebujesz trochę czasu aby przygotować dietetyczne posiłki, przyda się w tym również odrobina umiejętności kulinarnych. Jednak można skomponować swój jadłospis w taki sposób aby przygotowanie nie zajmowało dużo czasu i nie wymagało od nas umiejętności rodem z Piekielnej Kuchni. Jeśli to cię nie przekonuje, postaw na catering dietetyczny dzięki któremu twoje posiłki przygotuje doświadczony kucharz.
  3. Zmęczenie – każdy z nas ma wiele obowiązków i czasami po prostu nie daje rady trzymać się diety oraz regularnych treningów. Każdy ma prawo do zmęczenia, ale nieodłącznymi elementami w walce o piękną sylwetkę i zdrowie jest dieta, a także regularna aktywność fizyczna. Zmotywuj się a już po kilku tygodniach zauważysz efekty działań odchudzających, które jeszcze bardziej napędzą cię do działania. Spróbuj znaleźć chociaż kilka minut na relaks i czas tylko dla siebie. Pamiętaj również, że ćwiczenia potrafią dostarczyć wiele przyjemności i dodać pozytywnej energii. Znajdź sposób na trening, który będzie dawał ci przyjemność. Jeśli lubisz pływać – trenuj na basenie, jeśli lubisz tańczyć – spróbuj wybrać się na zajęcia zumby albo wykonaj ją w domu.
  4. Znudzenie treningiem – po pewnym czasie nowego trybu życia możesz odczuć znudzenie obecnymi formami treningu i zniechęcić się do podejmowania dalszych wysiłków. Warto jednak to robić, aby efekty były jak najbardziej zadowalające. Jeśli nudzi ci się obecny trening, nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować czego zupełnie innego. Wybierz się do parku trampolin, zacznij biegać albo zapoznaj się z ofertą klubów fitness w swojej okolicy. Ta branża rozwija się w szybkim tempie, oferując swoim klientom wiele nowych, ciekawych form zajęć i aktywności fizycznej. Nie bój się próbować nowych rzeczy a na nowo poczujesz chęć i zapał do walki o piękne ciało.
  5. Nie potrafię zrezygnować ze słodyczy – słodycze lubi prawie każdy i nic dziwnego, pozornie dodają energii i są po prostu smaczne a także poprawiają samopoczucie. Jednak te ze sklepowej półki to naprawdę nic dobrego zarówno dla zdrowia jak i sylwetki. Mam dla ciebie świetną informację – będąc na diecie nie musisz całkowicie rezygnować ze słodyczy. Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie ich samodzielnie w domu, dzięki temu będą zdrowsze i urozmaicą dietę. Możesz na przykład przygotować samodzielnie batoniki kokosowe z czekoladą, smakują obłędnie. Jeśli nie masz ochoty zajmować się cukiernictwem, możesz pozwolić sobie na słodycze w diecie. Pamiętaj jednak, żeby była to bardzo mała ilość. Zjedz na przykład kilka kostek czekolady raz w tygodniu. Nie katuj się, ale pamiętaj o zdrowym rozsądku i swoim celu czyli pięknej sylwetce bez nadmiaru tłuszczu.

Na koniec

Jeśli zamierzasz zmienić coś w swoim życiu i schudnąć pamiętaj, że jest to proces który trwa długo i musisz się do tego przyzwyczaić. Dieta i regularna aktywność fizyczna to jedyny słuszny sposób na osiągnięcie zadowalających efektów. Zmiana sposobu żywienia to zmiana, która powinna nastąpić na zawsze aby uniknąć efektu jojo, a także negatywnych skutków zdrowotnych. Jeśli twoja dieta i aktywność fizyczna będzie zróżnicowana przyzwyczaisz się do nowego trybu życia, a osiągnięte efekty będą zadowalające i napędzające do dalszej zmiany. Po drodze do wymarzonego ciała czeka cię niejedno potknięcie, ale warto walczyć aby osiągnąć zamierzony cel. Każdą wymówkę można w łatwy sposób obalić.