Czym jest ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy to głównie sok jabłkowy, ale dodanie drożdży zamienia cukier zawarty w soku w alkohol. Jest to proces zwany fermentacją. Bakterie zamieniają alkohol w kwas octowy. Dzięki temu ocet ma kwaśny smak i silny zapach. Ocet jabłkowy właściwości, jakie ma? Zaraz się dowiesz.

Ocet jabłkowy ma długą historię jako środek domowy, stosowany w leczeniu bólu gardła i żylaków. Nie ma zbyt wielu dowodów naukowych na poparcie tych twierdzeń. Ale w ostatnich latach niektórzy badacze przyglądali się bliżej occie jabłkowemu i jego możliwym korzyściom.

Niektórzy ludzie mówią, że to „matka”, chmura drożdży i bakterii, które można zobaczyć w butelce octu jabłkowego, jest tym, co czyni go zdrowym. Te rzeczy są probiotykami, co oznacza, że mogą pobudzić układ trawienny, ale nie ma wystarczających badań, aby potwierdzić inne twierdzenia.

Zastosowania i dawkowanie octu jabłkowego.

Ocet jest używany do gotowania, pieczenia i sosów sałatkowych oraz jako środek konserwujący. Jest w nim dużo kwasu, więc picie czystego octu nie jest zalecane. Jeśli dostaniesz za dużo, może powodować problemy, takie jak erozja szkliwa zębów.

Jeśli chcesz go używać ze względów zdrowotnych, większość ludzi mówi, aby dodać 1 do 2 łyżek stołowych do wody lub herbaty.

Korzyści z octu jabłkowego.

Ocet był używany jako lekarstwo od wieków. Starożytni Grecy leczyli nim rany. W ostatnich latach ludzie badali ocet jabłkowy jako sposób na odchudzanie, poprawę zdrowia serca, a nawet leczenie łupieżu.

Badania nie potwierdzają większości tych twierdzeń. Ale niektóre badania wykazały, że kwas octowy może pomóc w różnych schorzeniach:

Japońscy naukowcy odkryli, że picie octu może pomóc w walce z otyłością.
Jedno małe badanie wykazało, że ocet poprawił poziom cukru we krwi i insuliny w grupie osób z cukrzycą typu 2.
Ocet zawiera również związki chemiczne zwane polifenolami. Pomagają powstrzymać uszkodzenia komórek, które mogą prowadzić do innych chorób, takich jak rak. Ale badania nad tym, czy ocet faktycznie obniża twoje szanse na zachorowanie na raka, są mieszane.