Jak ćwiczyć triceps

Czym jest triceps?

Triceps, to stosunkowo mała grupa mięśni, jednak jeśli poświęci się jej odrobinę czasu, może zwiększyć zdecydowanie swoją objętość. W ćwiczeniach tego mięśnia przecież dokładnie o to chodzi. To umięśnione i wysportowane ramiona w szczególny sposób przyciągają uwagę, Warto zadać sobie pytanie: jak ćwiczyć triceps?

Rozpoczynając ćwiczenia tricepsów należy pamiętać, że aby dobrze ukształtować te partie mięśni, należy ćwiczyć bardzo intensywnie, jednak niedługimi seriami. Warto więc wybrać takie ćwiczenie, aby czuć mięśnie, lecz nie nadwyrężyć ich. Nie róbmy więc wielu powtórzeń. Należy pamiętać, aby dane ćwiczenie pobudzało wszystkie trzy głowy mięśnia, dla jego prawidłowego rozwoju.

Ćwiczenia ze sztangą

Jednym z najbardziej popularnych i lubianych ćwiczeń ze sztangą, jest prostowanie przedramienia z gryfem łamanym podczas leżenia na powierzchni płaskiej. Podczas takiego ćwiczenia, zaangażowane są wszystkie trzy głowy tricepsa, a przecież właśnie o to nam chodzi. W ćwiczeniu tym, unosimy sztangę nad klatkę piersiową. Ramiona są wówczas skierowane prostopadle do podłoża.

Trening tricepsów ze sztangą prostą

Układamy dłonie na szerokości barków. Unosząc gryf nad głowę, mocno ściągamy przy tym łopatki. Wykonując głęboki wdech, opuszczamy sztangę do samego mostka, pamiętając przy tym, aby nasze łokcie, znajdowały się przy samym ciele, bądź bardzo blisko niego. Wyciskając gryf ku górze, wydychamy powietrze.

Trening tricepsa hantlami

Jest to alternatywa dla ćwiczeń zarówno sztanga prostą jak i łamaną. Hantle doskonale sprawdzają się w ćwiczeniach domowych. Nie potrzeba podczas treningu żadnych specjalistycznych urządzeń. Trening hantlami do doskonałe rozwiązanie jednocześnie dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z ćwiczeniami, jak i tych, którzy są już mocno zaangażowani. Podczas treningu hantlami, mamy do dyspozycji kilka różnych sposobów, pobudzania mięśni trzygłowych. Jednym ze sposobów jest tzw. wyciskanie francuskie. Leżąc na ławce prostej, opuszczamy hantle na wysokość czoła, robiąc przy tym wdech. Pamiętać należy przy tym o ramionach, które powinny zostać nieruchomo. Prostując je na łokciach, wykonujemy wydech. Innym sposobem jest prostowanie ramion w opadzie tułowia. Ćwiczenie to można wykonywać tak jedną, jak i dwoma hantlami jednocześnie. Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, należy pochylić się do przodu. Trzymając hantle, ustawiamy ramiona równolegle do podłogi i stosunkowo blisko ciała. Kolejnym etapem jest wykonanie wyprostu za siebie, powodującego spięcie tricepsów. Ważne jest, aby w tym momencie wykonać wydech. Powracając do pozycji wyjściowej, rozciągamy mięsień trójgłowy ramienia, wykonując przy tym wdech.

Trening tricepsa na wyciągu górnym

Gryf wyciągu należy złapać nachwytem, a dłonie powinny znajdować się na szerokości barków. Przy wyprostowanej, ustatkowanej sylwetce i łokciach blisko tułowia, bierzemy wdech prostując przy tym ramiona i ściągając gryf w dół, mocno spinając triceps (robimy wydech). Następnie wracamy do pozycji wyjściowej powoli rozciągając mięsień.
Nie każdy wie, ale nawet bez użycia specjalistycznych urządzeń do ćwiczeń, triceps można również rozbudować za pomocą najzwyklejszych pompek. Najlepiej wykonywać je seriami, pomiędzy innymi ćwiczeniami.
Każdy z nas marzy o sylwetce szczupłej, ale wysportowanej. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ale to panom, szczególnie powinno zależeć na uwidocznieniu mięśnia trójgłowego, gdyż dobrze ukształtowany, podnosi naszą atrakcyjność.